اختصاصی سازی صفحه کلید کامپیوتر

  1. صفحه نخست
  2. |   اخبار و مقالات
  3. |   اختصاصی سازی صفحه کلید کامپیوتر

اختصاصی سازی صفحه کلید کامپیوتر

  • ۱۷-آبان
image description

خیلی از افراد دوست دارند تا محصولات و یا ابزارهایی که از آنها استفاده می نمایند اختصاصی باشد و به همین دلیل جهت رسیدن به آن حاضر به هزینه زیادی نیز می باشند ولی این موضوع برای همگان میسر نمی باشد.

ولی با ظهور پرینترهای سه بعدی و بخصوص پرینترهای سه بعدی خانگی و یا شخصی تقریباً شخصی سازی هر محصولی میسر شده است و کاربران به راحتی می توانند محصولات و یا ابزارهای مورد نیاز خود را با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن بر طبق سلیقه خود تغییر داده و آن را ختصاصی نمایند.


یکی از دستگاه هایی که کاربران و بخصوص طرفداران بازیهای کامپیوتری علاقه بسیار زیادی به اختصاصی نمودن آن دارند کیبوردهای مکانیکی کامپیوتر می باشد. کیبوردهای مکانیکی به خاطر دقت آنها و راحتی استفاده از محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران کامپیوترها و بخصوص علاقه مندان بازیهای کامپیوتری برخوردار است. برخی از تولید کنندگان کیبورهای مکانیکی کامپیوتر این امکان را در اختیار کاربر قرار داده اند که بتوانند برخی و یا همه دکمه های صفحه کلید را شخصی سازی نمایند که مستلزم هزینه بسیار زیادی می باشد. همچنین برخی از کاربران با صرف هزینه اقدام به خرید شخصیتهای کارتونی محبوب خود و نصب آن بر روی صفحه کلید می نمودند.


حال به کمک پرینترهای سه بعدی این امکان فراهم شده است که به راحتی مدل و یا شخصیت مورد علاقه انتخاب و متناسب با کلید مورد نظر طراحی و پرینت سه بعدی شده و استفاده گردد که هزینه انجام این کار در مقایسه با سایر روشها بسیار ناچیز می باشد و مدت زمان اجرای کار نیز حدود 25 درصد زمان قبل می باشد. استفاده از چاپگرهای سه بعدی جهت این کار باعث گردیده است تا دوستداران بازیهای کامپیوتری آزادی عمل بیشتری داشته باشند و بتوانند مدل مورد نیاز خود را به صفحه کلید اضافه نمایند.