محافظ ساق پا پرینت سه بعدی شده

  1. صفحه نخست
  2. |   اخبار و مقالات
  3. |   محافظ ساق پا پرینت سه بعدی شده

محافظ ساق پا پرینت سه بعدی شده

  • ۱۷-آبان
image description

اخیراً شرکت اتریشی تولید کننده محافظ ساق پا پرینت سه بعدی شده مخصوص مسابقات فوتبال اقدام به ارائه محصول خود در وب سایت جمع آوری بودجه Kickstarter نموده است. این شرکت امیدوار است بدین ترتیب بتواند بودجه پنجاه هزار دلاری مورد نیاز خود جهت تولید این محافظهای ساق پا را جمع آوری نموده و محصول خود را به تولید انبوه برساند. بنیانگذار این شرکت یعنی Jakob اعلام می نماید که تمامی بازیکنان فوتبال به دنبال محافظ ساق پا اختصاصی هستند تا در حین بازی این محافظ ساق پا آنها را اذیت ننموده و مانع از ارائه بازی آنها نشود.

قبل از تولید این محصول، ایده ساخت این محافظ ساق پا با بازیکنان فوتبال دیگری نیز در میان گذاشته شده بود و همگی آنها نیاز خود به این ساق بند ها را اعلام نموده بودند. بدین ترتیب این فرد به کم پدر خود و چند تن از دوستان هم تیمی خود اقدام به ساخت محافظ ساق پاهایی نمودند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می توان گفت که محافظت کننده بسیار عالی می باشند.

آنها جهت تولید این محافظهای ساق پا، با استفاده از اسکنر سه بعدی، ساق پای حدود 250 نفر از بازیکنان فوتبال را اسکن نموده و شروع به طراحی و ساخت محافظ ساق پا به کمک پرینتر 3 بعدی نمودند. این محافظهای ساق پا در سه اندازه تولید خواهند شد و جهت جلوگیری بیشتر از ضربه های وارد شده و جذب بیشتر انرژی وارد شده از سه لایه تشکیل شده اند. لایه اول که لایه ای بسیار سخت بوده با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته شده و همانند رزه پوشهای سامورائی ها بصورت لانه زنبوری می باشد و این لایه با لایه ای از مواد با اصطحکاک بالا پوشانده شده اند تا مانع از سر خوردن آنها از ساق پا شود.

لایه دوم این محافظ ساق پا می تواند توسط خود بازیکن فوتبال و به دلخواه او انتخاب گردد و شامل سه نوع سختی متفاوت است. لایه آخر یک لایه محافط است و از مواد XRD که موادی مقاوم در برابر ضربه می باشند ساخته شده است. این ضربه گیر ساق پا دارای وزن کلی 75 گرم است و تنها 7 میلیمتر ضخامت دارد. با توجه به این نکته که این محافظهای ساق پا با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته می شوند امکان اضافه نمودن نام و مشخصات دیگر بر روی آنها وجود دارد.